Wybory do SU 2024

W czwartek, 13 czerwca, w lubańskiej Jedynce odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W szranki o głosy koleżanek i kolegów stanęło troje kandydatów z kl. 7a: Aurelia Łyp, Paweł Kiełdanowicz oraz Maja Sałandyk. To nie były żadne przelewki, a kampania z prawdziwego zdarzenia w naszej szkole. Plakaty, programy wyborcze i wiele obietnic do spełnienia. Nasza młodzież mogła także zagłosować na specjalnych kartach oraz poczuć się – wreszcie – jak dorośli, wybierając swojego kandydata. Bowiem tutaj każdy głos był ważny i niezwykle cenny. Udział w wyborach wzięli tylko uczniowie z kl. 4-8 oraz grono pedagogiczne. Łącznie oddano aż 252 głosy. Ostatecznie zwyciężyła Aurelia Łyp. Uzyskała bowiem 101 głosów i została nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Drugie miejsce zajął Paweł Kiełdanowicz z 95 głosami, obejmując funkcję wiceprzewodniczącego. Natomiast trzecia była Maja Sałandyk, zdobywając 45 głosy. Została zatem skarbniczką SU. Głosów nieważnych było zaś 11. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w pełnieniu swoich ról. Niech Jedynkowa Moc będzie z Wami!

Organizatorką wyborów w SP1 była pani Agnieszka Janicka (opiekun Samorządu Uczniowskiego). 

MLe