Bajkowy świat czarodziejów

W dniach 10-11 czerwca uczniowie kl. 4b i 5b poznali niezwykły świat czarodziejów Hugona Yorcka. O zamku w Mosznej krąży wiele legend. Mogliśmy przekonać się, że w każdej z nich tkwi ziarnko prawdy. Słynący z 99 wież i 365 pomieszczeń pałac oczarował naszych uczniów, nie tylko swym niesamowitym urokiem i bajkową architekturą, ale też rozległym parkiem z okazałymi dębami i lipami. Okazuje się, że w tym tajemniczym miejscu wszystko może się zdarzyć, a zaklęcia i mityczne stwory to „chleb powszedni”. Podczas wycieczki uczestnicy poznali świat fantasy niemal od podszewki, przeżyli niecodzienne przygody, wcielając się w postacie literackie oraz filmowe, wzięli udział w warsztatach o epickiej atmosferze. Zabawy w tak zwanych czterech światach przybliżyły naszym uczniom również szereg ciekawostek o księżniczkach, czarodziejach czy poszukiwaczach sekretu zamkowej krypty. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał uroczyste obwieszczenia, czyli dyplomy poświadczające udział w niezwykłej przygodzie na zamku.  W takim miejscu czuliśmy się iście królewsko! To był czas niezapomnianych wrażeń dla wszystkich, a zabawy „na żywo” z animatorami, integracja zespołów, rozgrywanie fabularnych epizodów czy aktywności na zamkowych błoniach będziemy jeszcze długo wspominać. Opiekunami wycieczki  były panie: Jadwiga Gruszka, Agnieszka Patron i Iwona Smolińska.

I.S.