Królewska gra – lubię to!

W dniu 19 marca, w naszej szkole, odbył się I Międzypowiatowy Turniej Szachowy. W zawodach wzięły udział dwie placówki: lubańska Jedynka i SP nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgorzelcu (zaproszona przez pomysłodawczynię turnieju panią Dyrektor – Beatę Myśliwiec). Każda z drużyn składała się z 8 zawodników. Mecz szachowy był rozgrywany systemem – 5 rund, tempo gry to 15 minut na partię dla każdego gracza. Uczniowie SP1 zmierzyli się z bardzo silną ekipą, która zdobywała w swojej historii dużo medali. Niestety, nasza dzielna młodzież w klasyfikacji zespołowej uległa przyjezdnym rówieśnikom. Ponadto został rozegrany dodatkowy mecz, który miał rozstrzygnąć, kto był najlepszym zawodnikiem turnieju. Każda ze szkół wystawiła jednego zawodnika. W ostatecznym rozrachunku uczeń SP1 Davd Sats okazał się lepszy i dostał nagrodę książkową dla najlepszego gracza turnieju. Warto też wspomnieć, że gośćmi zawodów byli: pani Marlena Dzierka – Dyrektor SP5 w Zgorzelcu, pani Beata Myśliwiec – Dyrektor lubańskiej Jedynki (gospodarza turnieju) i pan Arkadiusz Słowiński – Burmistrz Miasta Lubań, który właśnie z naszym zawodnikiem Davidem Satsem rozegrał pokazową partię. Nagrody dla uczestników zawodów ufundowała nieoceniona Rada Rodziców za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim uczniom gratulujemy fajnej zabawy i życzymy dużo sukcesów sportowych. 

Skład drużyny: Alan Mizgier (kl. 7a), David Sats (2a), Oskar Usyk (6b), Wojciech Kotyla (6c), Tobiasz Żbikowski (6a), Jowita Gnaś (6c), David Szczepan (4b), Lena Kownacka (2a) – cała ósemka to członkowie szkolnego koła szachowego.

Organizatorem turnieju i opiekunem zespołu SP1był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe