Dzień liczby PI

14 marca lubańska Jedynka uczciła, tradycyjnie i z pełnym zaangażowaniem, przypadające w tym dniu święto niezwykłej liczby, tj. PI. Tegoroczne obchody pięknie uświetnili uczniowie poszczególnych oddziałów. I tak, kl. 4bc wykonały prace plastyczne związane z liczbą Pi, a kl. 5 wymyśliły specjalne rebusy o niej. Kolejny raz Adam Ossowski (5c) przygotował smakowite babeczki z liczbą PI dla swoich koleżanek i kolegów. Na lekcjach matematyki odbyły się również różnorodne gry oraz zabawy związane z tą niebanalną wartością – wyrazy z Pi czy nazwy miast z Pi. Na przerwach młodzież naszej szkoły rozwiązywała rebusy przygotowane przez uczniów 7a oraz podawała przykłady słów z cząstką Pi. W nagrodę otrzymywała emblemat z liczbą Pi. Dodatkowo Michalina i Józef Kostrzewa (z 7a) przygotowali własną grę o Pi (w aplikacji Kahoot!), w której wzięli udział ich rówieśnicy z klasy. Gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za zaangażowanie się we wszystkie aktywności! Brawo Wy!

Organizatorką obchodów Dnia Liczby PI w SP1 była pani Agnieszka Patron – nauczycielka matematyki. 

MLe