Szkolny Konkurs Ortograficzny kl I-III

Szkolny etap powiatowego konkursu ortograficznego dla klas II-III został rozstrzygnięty.
Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie zwycięzcy- reprezentanta w kolejnym etapie. W konkursie uczestniczyło 16 uczniów z klas II i III. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z dyktandem pełnym „pułapek” ortograficznych, jednak w tej trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.

Wyniki:
I miejsce- Wilhelm Bardowski kl. III c
II miejsce- Martyna Rubaszko kl. III b
III miejsce- Adrian Urczyński kl. III c

Wilhelm będzie reprezentował szkołę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 7 lutego 2024r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaniu.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za udział w konkursie, a Wilhelmowi życzymy sukcesów podczas etapu powiatowego.
JM