OSTATNI DZWONEK I… NIECH ŻYJĄ WAKACJE!

W piątek, 21 czerwca, na korcie tenisowym w SP1, miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24. Podczas apelu wysłuchaliśmy krótkich przemówień: Burmistrza Miasta Lubań – pana Grzegorza Wieczorka, dyrektor szkoły – pani Beaty Myśliwiec, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lubań – pana Marka Kardeli oraz przewodniczącej Rady Rodziców – pani Małgorzaty Sałandyk. Później pożegnaliśmy trzy osoby, które już przechodzą na emeryturę, tj. panie: Alinę Jarosz (wicedyrektorkę placówki), Elżbietę Kożuszyn (nauczycielkę wspomagającą) i Małgorzatę Mruczek (pracownik obsługi). Następnie byliśmy świadkami wręczenia tradycyjnych „Nobelków Dyrektora”, które ufundowała Rada Rodziców, trzem najlepszym uczennicom lubańskiej Jedynki: Julii Mastyce, Amelii Mowczko oraz Alicji Kicule (każda z dziewcząt uzyskała średnią ocen 6,0). Odbyło się również wręczenie nagród książkowych najlepszym uczniom z klas I-VIII za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, w tym świadectw z czerwonym paskiem, a także dyplomów za 100% frekwencję. Oczywiście, podczas tej uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań dla odchodzących rodziców ósmoklasistów, którzy otrzymali zaszczytny tytuł „Przyjaciół Szkoły” za aktywne uczestniczenie w życiu placówki oraz specjalne listy gratulacyjne. W dalszej części apelu najlepsi sportowcy z kl. 8a odebrali dyplomy za szczególne osiągnięcia i godne reprezentowanie szkoły w zawodach na różnych szczeblach. Ostatnim akordem naszego wydarzenia było przekazanie teczek absolwentów wszystkim ósmoklasistom przez panią dyrektor – Beatę Myśliwiec. Szczególne i serdeczne podziękowania (za minione 10 miesięcy) należą się rodzicom naszych uczniów za wszelką udzielaną nam pomoc oraz życzliwą współpracę. Dziękujemy pięknie wszystkim za kolejny, owocny rok szkolny. Życzymy – naszym gościom, rodzicom, uczniom oraz pracownikom szkoły – udanych, radosnych i bezpiecznych wakacji. PS Do zobaczenia 2 września o 9:00! 

MLe