Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole

31 maja to dzień, na który uczniowie naszej szkoły czekali z niecierpliwością. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka były wyjątkowe i pełne atrakcji, które sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Pierwsza część obchodów rozpoczęła się od wycieczki klas I-IV do kilku ważnych miejsc w naszym mieście. Dzieci odwiedziły Muzeum Regionalne, gdzie miały okazję zapoznać się z historią i kulturą naszego regionu; Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach czytelniczych oraz dowiedzieli się o pracy bibliotekarza; Basztę Bracką, jeden z najważniejszych zabytków naszego miasta. Dzieci mogły zwiedzić wnętrza baszty, dowiedzieć się o jej historii i podziwiać widoki z jej szczytu. Po powrocie do szkoły na uczniów czekała masa atrakcji. Na placu szkolnym przygotowano różnorodne zabawy i smakołyki: dmuchańce, które zapewniły dzieciom mnóstwo radości i aktywności fizycznej, wata cukrowa i popcorn, które były prawdziwą gratką dla małych smakoszy oraz pieczone jabłka, zdrowa i smaczna przekąska, która cieszyła się dużą popularnością. Obchody tego święta uświetniły występy dzieci na mini scenie. Kolorowe stroje i radosna atmosfera sprawiły, że każdy występ był wyjątkowy. Nie zapomniano również o uczniach starszych klas V-VIII, którzy tego dnia brali udział w międzyklasowych rozgrywkach sportowych. Rywalizacja była zacięta, ale fair play, a uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak piłka nożna czy koszykówka Zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom wielu emocji i radości z aktywnego spędzania czasu. 

Oto ich rozstrzygnięcia: w rozgrywkach piłki koszykowej klas piątych najlepsza okazała się drużyna 5c, wśród klas szóstych – 6b, a w kl. VII-VIII – 7b; w turnieju piłki nożnej kl. V zwyciężył zespół 5b, a wśród kl. VI – 6b; natomiast w piłce siatkowej kl. V numerem jeden została drużyna 5c, w kl. VI najlepsi byli uczniowie 6c, a wśród kl. VII-VIII – team 7b. Gratulujemy! Dziękujemy za liczny udział wszystkim uczestnikom! Brawo Wy!  

Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole były pełne radości, śmiechu i niezapomnianych chwil. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły, udało się zorganizować dzień pełen różnorodnych atrakcji, który dostarczył dzieciom wiele pozytywnych emocji. To był wspaniały czas wspólnej zabawy i nauki poza klasami. Już teraz czekamy na kolejne takie wydarzenia, które pozwolą nam razem cieszyć się z bycia częścią naszej szkolnej społeczności.

JM