Jedynkowe sukcesy na Gali Sportowej 2023/24

W dniu 18 czerwca, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w kategorii dziewcząt oraz chłopców – w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W kategorii Igrzysk Dzieci SP1 uplasowała się na zaszczytnym II miejscu – zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Natomiast w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce wśród dziewcząt, a III pozycję w rywalizacji chłopców. Przedstawicielom wyróżnionych placówek wręczono też okolicznościowe puchary za poszczególne pozycje w ostatecznej klasyfikacji. Ponadto uczniowie lubańskiej Jedynki otrzymali pamiątkowe statuetki, a byli to: Hanna Pasiak, Oskar Usyk oraz Wojciech Swerczyk. Warto przypomnieć, że sportowa rywalizacja, w obu kategoriach ww. Igrzysk, toczyła się przez cały rok szkolny, tj. od września 2023 r. do czerwca 2024 r.

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom, nie tylko tym wyróżnionym, którzy przyczynili się do tych zacnych sukcesów lubańskiej Jedynki. Jesteśmy niezwykle dumni z Waszych osiągnięć sportowych i będziemy nadal wspierać, a także rozwijać Wasze talenty. Specjalne podziękowania za cały rok niezwykłych wyników należą się również nauczycielom wychowania fizycznego w SP1: p. Dariuszowi Wajcfeltowi, p. Mariuszowi Królowi, p. Piotrowi Barańskiemu i p. Marcinowi Ludwardowi. Panowie, wykonaliście kawał dobrej roboty. Dziękujemy pięknie!

MLe