„Rotkäppchen” 6b we Wrocławiu

18 kwietnia, w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA we Wrocławiu, odbył się X Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim. Po raz pierwszy – w kategorii szkół podstawowych klasy IV-VIII – uczestniczyli w nim uczniowie z lubańskiej Jedynki (tj. kl. 6b). Grupa „Siódemka” zaprezentowała publiczności etiudę pt. „Czerwony Kapturek” („Rotkäppchen”). Po swoim występie otrzymała gromkie brawa, a organizatorzy Przeglądu (z wrocławskiego Przedszkola nr 71 „Chatka Małego Skrzatka”) wręczyli młodym aktorom z SP1: dyplom za udział, podziękowania za przygotowanie dla opiekuna zespołu, a także okolicznościową statuetkę dla szkoły. Należy też wspomnieć, że naszą „Siódemkę” przygotowały: merytorycznie pani Aleksandra Kalinowska i artystycznie pani Jolanta Dziędzioła. Ponadto jako szkoła wspierająca uzdolnienia umożliwiamy naszym uczniom rozwijanie i prezentowanie swoich pasji/zainteresowań oraz bardzo motywujemy ich do nauki języków obcych. Bowiem ta umiejętność współcześnie jest kluczowa oraz życiowo bardzo przydatna. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wyzwań artystyczno-językowych!

Grupa „Siódemka” w składzie: Maja Kliszcz (Mama), Adam Kujawa (Wilk), Wiktoria Markowska (Babcia), Julia Olszewska (Czerwony Kapturek), Hanna Pasiak (Narrator), Krystian Starczewski (Leśniczy), Oskar Usyk (Narrator). 

Opiekunem zespołu była pani Aleksandra Kalinowska – nauczycielka języka niemieckiego i wychowawczyni klasy 6b.

MLe