O depresji – profilaktycznie…

26 marca, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu, odbyły się zajęcia profilaktyczne pod tytułem „Smutno, że aż boli”. W warsztatach, prowadzonych przez pana Dominika Dudka z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce, uczestniczyli uczniowie lubańskiej Jedynki z klasy 8a wraz z wychowawczynią panią Sylwia Matusiak. Tematem spotkania była zaś depresja wśród młodzieży. Dzięki tym zajęciom ósmoklasiści poznali sposoby unikania stanów lękowych, nerwicowych, depresyjnych oraz zdobyli informacje, gdzie szukać pomocy, gdy zauważą niepokojące objawy poważnych zaburzeń nastroju (np. smutek, niechęć do wstania z łóżka czy ograniczanie kontaktów z ludźmi). Ponadto nasza młodzież brała aktywny udział w warsztatach, angażowała się w stawiane przed nimi zadania, a na koniec – z głową pełną przemyśleń – wróciła do swojej szkoły. Dziękujemy za umożliwienie nam udziału w tak ważnym spotkaniu!

MLe