Kolejne zadanie z projektu „Polak ma essę!”

Uczniowie wiedzą, że ortografia to trudna sztuka, a jej zasady potrafią sprawić im sporo problemów. Zapamiętanie wyrazów z zagwozdkami ortograficznymi nie jest łatwe. Jak zatem sprawić, by ten dział języka polskiego stał się przyjemny w odbiorze i skuteczny w efektach? Jedną z ciekawszych form są rysunki ortograficzne, dlatego w ramach ogólnopolskiego projektu „Polak ma essę!” postanowiliśmy wykonać zadanie związane z nauką ortografii. Tym razem uczniowie klasy 5b stali się prawdziwymi artystami i ekspertami od kłopotliwych słów. Piątoklasiści zgłębili tajniki pisowni, wykonując ortoobrazki, czyli ilustracje utrwalające zasady pisowni wyrazów z różnymi trudnościami ortograficznymi. Należy zaznaczyć, że bardzo zaangażowali się w wykonanie zadania, a utrwalanie poznanych wcześniej zasad sprawiło im wiele radości.

I.S.