JeDyNkA pOwItAłA wIoSnĘ!

21 marca świętowaliśmy w SP1 podwójnie: nadejście wiosny (zwane też dniem wagarowicza) oraz Światowy Dzień Zespołu Downa. Trzeci czwartek bm. upłynął nam zatem bardzo aktywnie. Nasi uczniowie z kl. IV-VIII, wyznaczeni przez nauczycieli i będący pod ich opieką, prowadzili lekcje dla swoich koleżanek oraz kolegów. Natomiast kl. I-III udały się do miejskiego kina Wawel na film pt. „Yuku i magiczny kwiat”. Następnie wszystkie kl. IV-VIII miały zajęcia nt. tolerancji i praw dziecka. W ich trakcie przygotowały też autorskie plakaty/prace ze skarpetkami, symbolizujące święto osób z Zespołem Downa. Po ich wykonaniu, na boisku szkolnym, miała miejsce prezentacja efektów pracy poszczególnych oddziałów, a także odbyły się konkursy skakanki i hula-hop. Ponadto puszczaliśmy bańki mydlane, wspólnie zaśpiewaliśmy (m.in. „Stokrotkę” i „Wiosna – wszystko kwitnie wkoło”) oraz zatańczyliśmy belgijkę. Dodatkowo, w Teatrze „Na Strychu” uczniowie kl. 5abc obejrzeli spektakl pt. „Czerwony Kapturek” w języku angielskim przygotowany przez p. Izabelę Najman-Mowczko i młodych aktorów z kl. 4c. Należy też wspomnieć, że przez cały dzień – społeczność szkolną – obowiązywało noszenie dwóch różnych kolorowych skarpetek.

I tak, 21 marca zapamiętamy w lubańskiej Jedynce jako radosny, kreatywny, sportowy oraz aktywny czas spędzony razem! Było warto! Dziękujemy! 

MLe