Drużyna na medal – tym razem brązowy!

W środę, 13 marca, w Bolesławcu odbył się półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce ręcznej chłopców kl. 7-8 – w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju uczestniczyli mistrzowie: powiatu zgorzeleckiego (Cogito Zgorzelec z niepublicznej placówki), bolesławieckiego (SP1 Bolesławiec), lubańskiego (SP1 Lubań) oraz wicemistrz powiatu jeleniogórskiego (SP6 Jelenia Góra). Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. W pierwszym spotkaniu nasza drużyna uległa rówieśnikom z Bolesławca 4:6, by w dwóch kolejnych pokonać ekipę ze Zgorzelca 4:3 i zespół z Jeleniej Góry 5:4. Wydawało się, że mamy już pewny awans do finału strefy… Niestety, reguły zawodów były nieubłagane. Ostateczną kolejność zawodów ustalono na podstawie tzw. „małej tabeli”, czyli zdobytych punktów i bramek pomiędzy drużynami z Lubania, Bolesławca oraz Zgorzelca. W ten sposób nasi chłopcy zajęli, mimo wszystko, prestiżowe III miejsce. Zabrakło zatem tak niewiele, aby powtórzyć zeszłoroczny sukces – awans do finału strefy. Gratulujemy naszej drużynie wywalczenia miejsca na podium! Brawo ósmoklasiści! Dziękujemy Wam bardzo za włożone serce do gry oraz walkę o każdy punkt! 

Skład drużyny: Wojciech Swerczyk, Maciej Kokociński, Jakub Uryga, Szymon Trawniczek, Jakub Pawłowski, Marcel Bisiak, Maksymilian Bortnik, Mateusz Krupa, Jakub Olewiński, Konrad Radziński.

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego. 

MLe