Cyberprzemocy mówimy stop! 

W piątek, 15 marca, uczniowie lubańskiej Jedynki (z kl.: 6abcd i 7ab) wzięli udział w prelekcjach o zagrożeniach wynikających z obecności w wirtualnym świecie w ramach zajęć profilaktycznych. Tematem spotkań były: hejt, mowa nienawiści i cyberprzemoc. Dzięki naszemu gościowi z KPP w Lubaniu zwiększyliśmy wiedzę o tych współczesnych zagadnieniach, z którymi każdy może się zetknąć, będąc online w sieci. Ponadto pani policjantka uświadomiła młodzieży, że choć Internet jest przeogromnym dobrodziejstwem, to niesie ze sobą liczne zagrożenia. Należy więc być uważnym, właściwie zachowywać się w cyfrowym świecie oraz dbać o własne bezpieczeństwo w sieci, a także poza nią! Dziękujemy bardzo za poświęcony czas, podzielenie się swoim bogatym doświadczeniem oraz przekazanie wielu cennych rad naszej młodzieży. 

Prelekcje w SP1 przeprowadziła pani asp. sztab. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń – oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

MLe