POKAZY DRUGOKLASISTÓW

Ostatnio na edukacji przyrodniczej uczniowie 2a przygotowali różne eksperymenty, które zaprezentowali nie tylko swoim kolegom i koleżankom z klasy, ale także zaproszonym rówieśnikom z sali obok, czyli 2c. Na samym początku dzieci miały okazję zaobserwować zachowanie się cieczy o różnej gęstości, które zostały wlane do jednego naczynia. To doświadczenie przygotował i wyjaśnił Tymon. W trakcie zajęć zachodziły też reakcje chemiczne w wyniku połączenia kwasu z zasadą (octu i sody oczyszczonej), dzięki którym Eliza zaprezentowała wszystkim nadmuchiwany – powstałym gazem – balon, a Tobiasz zademonstrował niezwykły wulkan. Tomek z kolei pokazał innym, że ogień potrzebuje tlenu, który zużywa się w wyniku spalania. Milena zaś udowodniła, ile sztucznych barwników jest w małych, kolorowych cukiereczkach. Natomiast Davyd podzielił się wiedzą o elektryzowaniu za pomocą pocierania. Ciekawym eksperymentem były również bańki mydlane. I to właśnie Lenie udało się wydmuchać bańkę w bańce. Oczywiście, wszyscy mali badacze mogli liczyć na nieocenioną pomoc asystentki – pani Elżbiety Chilińskiej (wychowawczyni kl. 2a), która przygotowała doświadczenie „lampa lawa”. Takie zajęcia będą długo oraz mile wspominane. Warto dodać, że każdy z uczniów był zainteresowany nie tylko kolejnym odkryciem, ale też efektem przeprowadzonego eksperymentu. Serdecznie dziękujemy pani Dorocie Herdzik (nauczycielce fizyki i chemii) za użyczenie niezbędnych akcesoriów do doświadczeń. 

MLe