Ogromny sukces! Mamy „brąz” w finale!

Za nami finał strefy jeleniogórskiej w piłce koszykowej chłopców (kl 7-8), który odbył się w Jeleniej Górze. W zawodach uczestniczyli mistrzowie czterech powiatów: jeleniogórskiego – SP11 J. Góra, lubańskiego – SP1 Lubań, zgorzeleckiego – SP Cogito Zgorzelec i kamiennogórskiego – SP2 Kamienna Góra. Tu warto zauważyć, że drużyny Cogito i NBA (z SP11 J. Góra) na co dzień występują w lidze koszykarskiej U-13 M (są to rozgrywki tzw. „Ligi Młodzików”). Oba zespoły grają średnio 60-70 spotkań rocznie (liga+sparingi+obozy sportowe). Poza tym ich treningi odbywają się 3 razy w tygodniu plus mecz w rozgrywkach ligowych. Dodatkowo szlifują swoją formę podczas lekcji wf oraz zajęć SKS. Takich to rywali mieli nasi chłopcy z lubańskiej Jedynki. W decydującym meczu o 3. miejscu w turnieju zmierzyliśmy się zatem z rówieśnikami z Kamiennej Góry. Pod koniec drugiej kwarty był remis po 12. Później dwa rzuty za 3 punkty wykonane przez Wojciecha Swerczyka, pozwoliły nam w końcu na objęcie prowadzenia. Dzięki uzyskanej przewadze zaczęliśmy kontrolować całe spotkanie. Powoli też powiększaliśmy swoją zdobycz punktową aż do końca meczu. Ponadto dobra gra w defensywie spowodowała, że pojedynek zakończył się naszym zwycięstwem (28:13). Należy również wspomnieć o cennych dla naszego zespołu słowach pochwały od trenerów drużyn Cogito i NBA (m.in. „amatorski team, a taki wysoki poziom”). 

Serdecznie gratulujemy wywalczenia zacnego III miejsca! Dziękujemy bardzo za piękną walkę oraz skuteczną grę! Wielkie brawa chłopcy z SP1!

Skład drużyny: Wojciech Swerczyk, Maciej Kokociński, Hubert Kadej, Kacper Świderski, Michał Pietrzak, Tomasz Pasternak, Wiktor Brzozowski, Jakub Uryga, Szymon Trawniczek, Wiktor Skibiński.

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego. 

MLe