Najlepsi z ortografii

Za nami eliminacje szkolne do XX edycji Powiatowych Konkursów Ortograficznych „Mistrz Ortografii 2023/24” kl. 4-6 i 7-8. W obu ogółem wzięło udział ponad 40 osób. W kategorii młodszej zwyciężył Oskar Usyk (kl. VIb), II miejsce przypadło Zuzannie Kalinik (IVa), a III stopień podium wywalczyła Kaja Zakrzewska (IVc). Natomiast w grupie starszej najlepsza okazała się Laura Radzińska (7c). Tuż za nią uplasowała się Vanessa Wołoszyn (8a), a III miejsce ex aequo zajęli: Montserrat Biza (7c), Paweł Kiełdanowicz (7a), Marcel Bisiak (8a) oraz Jakub Pawłowski (8a). Należy też dodać, że Laura i Oskar będą reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym (już finałowym) konkursów organizowanych przez Zespół PCE w Lubaniu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy najlepszym, a zwycięzcom życzymy również kolejnych sukcesów. Eliminacje szkolne przeprowadziły panie: Bożena Giżycka i Agnieszka Szwabowicz – nauczycielki języka polskiego. 

MLe