Jak uczymy się przyrody w SP1?

Nie od dzisiaj wiadomo, że przyrody najlepiej uczyć się przez obserwację. Co jednak zrobić, gdy za oknem zimno, szaruga, deszcz? Można przyrodę zaprosić do szkolnej klasy i tu dokonać szeregu interesujących obserwacji. W zrealizowaniu tego przedsięwzięcia nieocenieni okazali się rodzice naszych uczniów. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku w SP1 została przeprowadzona zbiórka celem, której było zebranie funduszy na nowe akwarium. Rezultaty przeszły nasze oczekiwania. Dzięki hojności  rodziców i uczniów zebraliśmy pokaźna sumę, za którą zostało zakupione nowe akwarium z bogatym wyposażeniem oraz nowe rybki. Cała społeczność szkolna składa zatem ogromne podziękowania za ten dar. Poza rybkami w akwarium uczniowie SP1 mogą obserwować i zaprzyjaźnić się z afrykańskimi ślimakami, patyczakami oraz straszykiem. Wszystkie hodowle cieszą się zainteresowaniem dzieci. Stanowią także pomoc naukową na zajęciach przyrody i biologii. Drodzy Rodzice uczniów SP1 jeszcze raz bardzo dziękujemy.

I.B-W.