POLA NADZIEI 2013

W dniach 24,28-29 maja wolontariat szkolny przeprowadził zbiórkę pieniężną na rzecz Fundacji „Wrocławskie hospicjum dla dzieci”. Nasza szkoła uczestniczyła w akcji już po raz trzeci, pomagając zbierać fundusze na wyposażenie specjalistycznej przychodni dla dzieci. Akcja odbyła się w ramach światowego programu „Pola nadziei”, który wspiera hospicja na całym świecie. Polskie hospicja także biorą w tym udział. Najbliższe nam to właśnie hospicjum wrocławskie.
Akcja odbyła się w dwóch sklepach na terenie Lubania- Intermarche i Kauflandzie. Dzięki uprzejmości i życzliwości kierownictwa sklepów i ich pracowników wolontariusze mogli zapoznać mieszkańców z potrzebami małych pacjentów, a jednocześnie pozyskać potrzebne fundusze. Ubrani w żółte koszulki z logo fundacji rozdawaliśmy żonkile, które są symbolem całej akcji, balony, naklejki i ulotki. Młodzież spotkała sie z pozytywnym odzewem wśród klientów, którzy nie żałowali datków i bardzo miło odnosili się do wolontariuszy.
Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucili swój grosik do puszki, a szczególnie kierownictwu obu sklepów za umożliwienie zbiórki i bardzo życzliwe przyjęcie.
Wolontariat Gimnazjum nr 2 w Lubaniu

Mikołaj Kopernik