Pole Nadziei zakwitnie w Lubaniu- wolontariusze posadzili żonkile

26 października 2012r. wolontariusze Gimnazjum nr 2 w Lubaniu rozpoczęli kolejną edycję akcji „Pola nadziei”. Dzięki pomocy prezesa ZGiUK w Lubaniu p. Michała Turkiewicza, kilkunastu wolontariuszy pod opieką p. Beaty Kazan i Henryki Zajączkowskiej, posadziło tysiąc cebulek żonkili, które zakwitną na wiosnę stając się symbolem nadziei dla chorych dzieci. Pole rozkwitnie przy Łużyckim Centrum Utylizacji.
Poprzez akcję „Pola nadziei” corocznie w całej Polsce promuje się hospicja domowe i stacjonarne. Nic dziwnego więc, że uczniowie tak chętnie biorą udział w tym przedsięwzięciu. Kiedy żonkile zakwitną na wiosnę, przypomną nam, że ludzie chorzy potrzebują pomocy. Celem akcji jest nie tylko solidarność z osobami chorymi, ale również szerzenie informacji o profilaktyce oraz możliwościach pomocy osobom chorym.
Akcja w Gimnazjum nr 2 odbywa się już po raz trzeci. Wolontariusze oprócz żywych kwiatów wykorzystują wykonane przez siebie papierowe żonkile. Na wiosnę, we współpracy z Fundacją „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, kwiaty rozprowadzane są w formie kwesty, a fundusze zebrane podczas zbiórki, przekazane na rzecz dzieci objętych opieką hospicjum.

Mikołaj Kopernik