Zdolny Ślązak - Historia

Michał Łyp, uczeń klasy II b naszego gimnazjum, został finalistą XIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z Elementami Wos w ramach konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista. 16 stycznia 2014r. Michał przystąpił do kolejnej części konkursu, po którym zostaną wyłonieni laureaci edycji 2013/2014 . Nasz uczeń znalazł się pośród 84 finalistów , którzy mieli do wypełnienia test związany z historią Polski, Śląska oraz pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Etap finałowy odbył się w Zespole Szkół nr 5 we Wrocławiu. Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi znalezienia się pośród najlepszych „historyków” szkół gimnazjalnych naszego województwa i trzymamy kciuki, w oczekiwaniu na pomyślny wynik i zakwalifikowanie się do ostatniej części tego konkursu.

K.S.