Żegnaj szkoło – witajcie wakacje!  Podsumowanie roku szk. 2012/2013 w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu.

Nie wiadomo kiedy nagle nadeszły wakacje – czas zasłużonego odpoczynku. Jednak koniec roku szkolnego to zawsze czas podsumowań i wniosków do dalszej pracy. Za nami dziesięć miesięcy nauki i ciężkiej pracy. A jakie są jej efekty? Uczniowie naszej szkoły mają wiele osiągnięć w nauce i sporcie, godnie reprezentowali nas w wielu konkursach organizowanych w mieście, powiecie, województwie, a nawet na szczeblu ogólnopolskim. Laureatami powiatowych konkursów przedmiotowych, zostali:

·        Powiatowy Konkurs Recytatorski– opiekun p. Agata Sieradzka: I m. Alicja Krzak kl. III e, II m. Regina Sindrewicz kl. I b;

·        Powiatowy Konkurs Plastyczny „Rodzina” – opiekun p. Anna Jawor – Król: I m. Katarzyna Madejska kl. III a, II m. Magdalena Tchórz kl. II e, III m. Daria Kasprzak kl. II e;

·        Powiatowy Konkurs Ortograficzny: dwa trzecie miejsca: Alicja Dumanowska kl. III b– opiekun p. Agnieszka Szwabowicz i Michał Łyp kl. I b – opiekun p. Agata Sieradzka;

·        Powiatowy Konkurs Geograficzny – opiekun p. Anna Jastrzębska: III m.: Michał Łyp, Miłosz Segedyn II b, Mateusz Szczęśniewicz III c.

Na uwagę zasługuje także Powiatowy Konkurs „Co wiemy o Unii Europejskiej i jej krajach” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, organizowany już po raz drugi przez nasz klub europejski pod opieką  p. Anny Jastrzębskiej. Z ogromną przewagą punktów nad uczniami ze szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła w nim Marcelina Skibińska z kl. III e, za co w nagrodę pojedzie na kilka dni do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Mamy również duże osiągnięcia w sporcie. Do najważniejszych należą:  Indywidualny i drużynowy finał dolnośląski w rowerach górskich- V m. w województwie; piłka nożna dziewcząt- II m w powiecie i IV w strefie jeleniogórskiej; sztafety pływackie chłopców- II m w powiecie, II w strefie jeleniogórskiej i VI m. w województwie, I m. w powiecie w piłce koszykowej chłopców; I m. w powiecie w indywidualnych biegach przełajowych chłopców, II m. w powiecie i III w strefie jeleniogórskiej w tenisie stołowym chłopców, I m. w powiecie i II w strefie jeleniogórskiej w Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W miejskim współzawodnictwie sportowym w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyliśmy jako szkoła I miejsce! Wszyscy nasi sportowcy, wraz z nauczycielami, zasługują na wielkie brawa!

W ciągu całego roku szkolnego staraliśmy się jak najlepiej realizować nasze cele dydaktyczno – wychowawcze, gratulacje dla tych, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki. Najwyższą w szkole średnią ocen uzyskała Katarzyna Jasińska z kl. III e – 5,83. Na brawa zasługują również: Magdalena Tchórz z kl. II e – 5,53, Regina Sindrewicz z kl. I b – 5,43, Michał Łyp z kl. I b – 5,36, Aleksandra Lesiewicz z kl. I a – 5,29, Kornelia  Sikora z kl. III a – 5,28, Damian Stempel z kl. III b – 5,28,Patrycja Kumuć z kl. II b – 5,27, Mateusz Szczęśniewicz z kl. III c – 5,22, Monika Łuc z kl. III e – 5,22, Jakub Łamasz z kl. III c – 5,18, Adrianna Tychawska z kl. III c – 5,17, Katarzyna Madejska z kl. III a – 5,17, Jarosław Mickiewicz z kl. III b – 5,17, Jolanta Pobiedzińska z kl. III e – 5,17, Weronika Kulczycka z kl. III b – 5,17,Kinga Paturej z kl. I a – 5,14, Anna Świerk z kl. II a – 5,13, Klaudia Pełka z kl. II b – 5,13, Miłosz Segedyn z kl. II b – 5,13, Wiktor Paturej z kl. III a – 5,11, Marcelina Skibińska z kl. III e – 5,11,Marcelina Kadłubowska z kl. II c – 5,07,Magdalena Żmijska z kl. II c – 5,07, Angelika Mandżejewska z kl. II c – 5,0, Wiktoria Urjasz z kl. II c – 5,0, Miłosz Konefał z kl. III a – 5,0, Izabela Ryżewska z kl. III c – 5,0, Filip Majszczyk z kl. III d – 5,0.

Tradycją naszego gimnazjum są Nobelki Dyrektora Szkoły ufundowane przez Radę Rodziców. W tym roku szkolnym Nobelki otrzymali: w kategorii „Najlepszy Uczeń” – Katarzyna Jasińska kl. III e, w kategorii „Najlepszy Sportowiec” – Kamil Młynarski kl. III b.

Dziękujmy bardzo za całoroczną pracę wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, dziękujemy bardzo serdecznie rodzicom za wszelką udzielaną nam pomoc i życzliwą współpracę.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI.

DZ

Mikołaj Kopernik