Projekt „Biznes Klasa UNICEF” w Gimnazjum nr 2

Projekt „Biznes Klasa UNICEF” miał na celu uwrażliwić uczniów na problemy współczesnego świata i potrzeby dzieci w krajach globalnego Południa.Celem projektu było przekazanie młodzieży wiedzy na temat działań humanitarnych podejmowanych przez UNICEF na świecie, kształtowanie postawy zaangażowanie społecznego wśród młodych ludzi i rozwijanie kompetencji  w zakresie przedsiębiorczości.

W ramach kampanii „ BiznesKlasa UNICEF” w szkole zorganizowana została Gala Biznesu na Rzecz Dzieci, na którą zaproszeni zostali nauczyciele lokalnego biznesu- przedsiębiorcy, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą oraz wszyscy zainteresowani udzieleniem pomocy dzieciom z krajów globalnego Południa. Podczas Gali zebrani goście zapoznali się z działaniami pomocowymi organizowanymi przez UNICEF , zebrano również fundusze na zakup podstawowych artykułów pomocy humanitarnej. W przeprowadzenie projektu w Gimnazjum nr 2 w Lubaniu zaangażowani byli członkowie Euroklubu wraz z Panią Anną Jastrzębską i Panią Sylwią  Kucharczyk.