Wojewódzki finał X edycji konkursu "Moja szkoła w Unii Europejskiej"

W czwartek, 23 maja, w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbył się wojewódzki finał ogólnopolskiego konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej” – „Akademii Młodego Dyplomaty”.W kategorii szkół gimnazjalnych wyróżniona została Marcelina Skibińska z Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu.

Była to już X edycja konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce oraz z Kuratoriami Oświaty.
Prace konkursowe dotyczyły czterech obszarów tematycznych:
1) Grupa Wyszehradzka jako przykład dobrosąsiedzkiej współpracy Europejczyków.
2) Dziedzictwo historyczne i perspektywy współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej.
3) „Polityka nie jest sztuką tego co możliwe, lecz tego co niemożliwe” - skomentuj słowa Vaclava Havla, zmarłego niedawno prezydenta Czech, w kontekście przemian demokratycznych w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 90.
4) Jak rozumiesz motto polskiej dyplomacji: „Polsce – służyć, Europę – tworzyć, świat – rozumieć”?
Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa wręczając nagrody, pogratulował laureatom, doceniając ich twórcze zaangażowanie, jak również ich wiedzę na temat Unii Europejskiej.