Szlachetna Paczka

"Najważniejsza jest MIŁOŚĆ. I to miłość wzajemna"

Takie ideały przyświecały tegorocznemu ogólnopolskiemu projektowi "Szlachetna Paczka", który po raz pierwszy zastał zrealizowany w Lubaniu, jak również w Gimnazjum nr 2, które zostało darczyńcą.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu 20 listopada za sprawą
Pani Dyrektor Iwony Fudali, która po rozmowie z liderem regionu Jarosławem Rydzewskim włączyła szkołę do działań pomocowych.

Wybraliśmy NASZĄ RODZINĘ. Młodzież działająca w szkolnym wolontariacie miała wiele pomysłów na to, jak pozyskać pieniądze, które będzie można przeznaczyć na zakup niezbędnych rzeczy dla potrzebujących.

Stanęło na "akcji mufinkowej" w którą zaangażowała się klasa II a. I tak od poniedziałku 26 listopada uczniowie i pracownicy szkoły zasilali konto "paczkowe" zakupionymi słodkościami.

Ponadto uczniowie składali się w klasach oraz znaleźli się indywidualni darczyńcy, którym nie był obojętny los innych. Łącznie udało nam się zebrać kwotę umożliwiającą zakupienie żywności, odzieży, zabawek i innych rzeczy, których nie sposób wyliczyć.

Pozostało tylko zapakować prezenty i przewieźć 8 grudnia do magazynu mieszczącego się w MDK w Lubaniu. W sumie przekazaliśmy 21 paczek.

Przez dwa dni 8-9 grudnia, podczas wielkiego finału młodzież ze szkolnego wolontariatu pomagała od rana do wieczora wolontariuszom "Szlachetnej Paczki", za co w tym miejscu serdecznie dziękujemy.

Rodzina, która otrzymała pomoc była zaskoczona i bardzo wzruszona tak dużym wsparciem, nie spodziewała się. My również otrzymaliśmy od rodziny prezent (świecącego anioła) z gorącymi słowami podziękowania.

Udało nam się, jesteśmy w tej grupie ludzi, o których mówi się
w mediach "Bohaterzy"...

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym
w jakikolwiek sposób w tę piękną akcję.

Kilka zdjęć z akcji: