Gwiazdka dla Afryki, czyli pomoc dzieciom z Sierra Leone

Nasza szkoła postanowiła wziąć udział w akcji UNICEF-u „Gwiazdka dla Afryki”, która ma na celu niesienia pomocy dzieciom z Sierra Leone - jednego z najbiedniejszych krajów świata.
W tym celu członkowie Euroklubu zorganizowali spotkanie, podczas którego zebrane zostały pieniądze na szczepionki dla dzieci.
Dzięki przygotowanemu przez naszych uczniów przedstawieniu pt. „Kolory Afryki” przybyli goście mogli dowiedzieć się nieco o dobrych, jak i złych stronach życia w Afryce.
Piosenki w wykonaniu uczennic Małgorzaty Bilicz i Karoliny Sobotko przypomniały wszystkim o empatii i wzajemnej pomocy.
Nie zabrakło również wspaniałego poczęstunku! Zmarznięci goście mogli skosztować ciast domowej roboty rozgrzewając się gorącą kawą lub herbatą. Między stołami krążyła natomiast nasza wróżbitka, która na życzenie przepowiadała z dłoni przyszłość.
Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu wszyscy zapamiętają, że Afryka to nie tylko piękne kolory roślin, zwierząt oraz krajobrazów, lecz również głodne i chore dzieci, którym trzeba pomóc.
Nasza szkoła nie chce stać obok i przyglądać się obojętnie, jak inni cierpią bo obojętność to najgorsza choroba.

A.J.  S.K.

Mikołaj Kopernik