aktualności
dyrekcja
nauczyciele
samorząd
sztandar i hymn
dla rodziców
rada rodziców
budynek szkoły
położenie
sport
kółka pozalekcyjne
biblioteka
pedagog
psycholog
linkownia

napisz do nas

Gimnazjum nr 2 
im. Mikołaja Kopernika 
ul. Adama Mickiewicza 1
59-800 Lubań 
tel./fax (0 75) 722 28 85
tel.  (0 75) 722 30 39
tel. (0 75) 646 55 90
e-mail gim2lub@pro.onet.pl
 

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Lubaniu na Sesji Młodych Ekologów

 

Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Sesji Młodych Ekologów z udziałem radnych miasta Lubań, która odbyła się 14 maja 2013 r.
W tym roku obrady przebiegły pod hasłem: „W jaki sposób nasza szkoła włączy się w kampanię informacyjno- edukacyjną o nowych zasadach gospodarki odpadami w gminie?”
W naszym gimnazjum od dawna nagłaśniana jest konieczność segregacji odpadów, dlatego też uczennice klasy IIIe - Marcelina Skibińska, Katarzyna Jasińska i Monika Łuc - mogły opowiedzieć o wielu działaniach podejmowanych w naszej szkole. Przedstawiły wywiad, który przeprowadziły z prezesem ZGiUK w Lubaniu - panem Michałem Turkiewiczem, wyniki ankiety i sondażu przeprowadzonego wśród mieszkańców Lubania na temat „ustawy śmieciowej”. Opowiedziały o wielu projektach, które były realizowane w szkole, m.in. „ Czy w naszych śmietnikach są tylko śmieci, czyli jak segregacja odpadów wpływa na ochronę środowiska?”, „Drugie życie elektrośmieci” oraz konkursach i obchodach Dnia Ziemi, które miały miejsc e w naszym gimnazjum.
 

 

 

 

 

 


Mikołaj Kopernik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Copyright © 2005 Adam N