Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Lubaniu na Sesji Młodych Ekologów

Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Sesji Młodych Ekologów z udziałem radnych miasta Lubań, która odbyła się 14 maja 2013 r.
W tym roku obrady przebiegły pod hasłem: „W jaki sposób nasza szkoła włączy się w kampanię informacyjno- edukacyjną o nowych zasadach gospodarki odpadami w gminie?”
W naszym gimnazjum od dawna nagłaśniana jest konieczność segregacji odpadów, dlatego też uczennice klasy IIIe - Marcelina Skibińska, Katarzyna Jasińska i Monika Łuc - mogły opowiedzieć o wielu działaniach podejmowanych w naszej szkole. Przedstawiły wywiad, który przeprowadziły z prezesem ZGiUK w Lubaniu - panem Michałem Turkiewiczem, wyniki ankiety i sondażu przeprowadzonego wśród mieszkańców Lubania na temat „ustawy śmieciowej”. Opowiedziały o wielu projektach, które były realizowane w szkole, m.in. „ Czy w naszych śmietnikach są tylko śmieci, czyli jak segregacja odpadów wpływa na ochronę środowiska?”, „Drugie życie elektrośmieci” oraz konkursach i obchodach Dnia Ziemi, które miały miejsc e w naszym gimnazjum.

Mikołaj Kopernik