„Sesja Młodych Ekologów”

Dnia 25 maja o godzinie 10.30 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego w Lubaniu odbyła się     co roczna Miejska i Powiatowa Sesja Młodych Ekologów z udziałem Radnych Rady Miejskiej Lubania i Rady Powiatu  Lubańskiego.

Każdego roku uczniowie debatują na inne tematy. Tym razem musieliśmy się zmierzyć z pytaniem: „ W jaki sposób w mojej szkole i miejscowości angażuje się seniorów na rzecz ochrony przyrody i środowiska?”

Członkinie kółka ekologicznego: Ola Pogorzelska, Gosia Marzec i Kasia Frydrych z kl. III e, aby odpowiedzieć na to pytanie przeprowadziły swego rodzaju dochodzenie. Rozmawiały z własnymi babciami i dziadkami, przeprowadziły wywiady z pensjonariuszami Domu Dziennego Pobytu, dokonały analizy szkolnych działań. Swoje przemyślenia zawarły w prezentacji multimedialnej i filmie, który przedstawiły uczestnikom Sesji.

Mikołaj Kopernik