Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu  pomaga zwierzętom w Dłużynie Górnej

W dniu 3 marca 2012 r.  wolontariusze  z Gimnazjum nr 2 pod opieką pani Beaty Kazan kolejny raz wyruszyli na pomoc zwierzętom w schronisku w Dłużynie Górnej.   Na miejscu nastąpił podział obowiązków - każdy został przydzielony do jednej z trzech grup. Część uczniów opiekowała się kotami, sprzątaniem legowisk oraz czesaniem „podopiecznych”. Druga grupa zajęła się czyszczeniem psich legowisk i  wykonywaniem innych prac na terenie schroniska. Trzecia grupa  natomiast wyprowadzała psy  na długi spacer po okolicznych łąkach.

W sercu każdego pojawiło się rozczulenie na widok szczęśliwego psa, hasającego po łąkach – mogącego choć na chwilę zapomnieć o samotności w schronisku.

Charaktery zwierzaków były bardzo różne, ale każdy psiak niewątpliwie bardzo się cieszył z tej krótkiej eskapady.

Spacery te w jakiś sposób stworzyły więź między uczniami a psami, które szczęśliwie merdały ogonami na widok młodzieży. Zmobilizowani  tym chętniej spędzali czas na terenie schroniska, ciesząc się samą możliwością  niesienia pomocy. Niedługo tam powrócimy.

Mikołaj Kopernik