aktualności
dyrekcja
nauczyciele
samorząd
sztandar i hymn
dla rodziców
rada rodziców
budynek szkoły
położenie
sport
kółka pozalekcyjne
biblioteka
pedagog
psycholog
linkownia

napisz do nas

Gimnazjum nr 2 
im. Mikołaja Kopernika 
ul. Adama Mickiewicza 1
59-800 Lubań 
tel./fax (0 75) 722 28 85
tel.  (0 75) 722 30 39
tel. (0 75) 646 55 90
e-mail gim2lub@pro.onet.pl
 

Rajd 2014

W dniu 17.06.2014 odbył się wpisany już w tradycję Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Lubaniu Szkolny Dzień Profilaktyki. W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł i Postaw na Rodzinę odbył się II rajd profilaktyczny do Kościelnika. Po dotarciu na miejsce rozpoczął się „Logiczny Marsz na Orientację”, który poprowadził ekspert w tej dziedzinie Pan Tadeusz Sławiński z Koła PTTK nr 35 w Lubaniu.
Młodzież wzięła udział w konkursie strzeleckim prowadzonym przez Łowczych z Koła Łowieckiego „Głuszec” w Jeleniej Górze, obejrzała pokaz samoobrony oraz sztuk walki zaprezentowany przez funkcjonariuszy OSSSG w Lubaniu oraz odwiedziła siedliska bobrów w zbiornikach wodnych położonych w lesie w okolicy Kościelnika. Wszyscy uczestnicy przy ognisku posilili się pieczoną kiełbasą. Na zakończenie imprezy uczestnicy rajdu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami.
Taka impreza nie odbyła by się gdyby nie współpraca z wieloma instytucjami, którym w tym miejscu chcemy gorąco podziękować: Urząd Miasta Lubań, Koło Łowieckie "Głuszec" w Jeleniej Górze, Nadleśnictwo Świeradów, Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy w Poznaniu, Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.
Działania profilaktyczne to przede wszystkim ukazanie młodzieży alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Z pewnością czas spędzony na łonie natury przybliżył młodych ludzi do tego typu działań wpływających na ich wrażliwość i gotowość do działania.
 

galeria 1

galeria 2

galeria 3

 

 

 

 Copyright © 2005 Adam N