Dwójkowi gimnazjaliści na ratunek ptakom.

Na śnieg i mróz miło patrzeć siedząc w ciepłym pokoju, pijąc gorącą herbatę i zajadając pyszne ciasteczka. Zdecydowanie w gorszym położeniu są zimą dzikie ptaki. Krótkie dni i utrudniony dostęp do pokarmu są przyczyną znacznego pogorszenia warunków ich życia. Dostrzegli to uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu . Wraz z opiekunem, panią Izabelą Bieza– Waśniewską i z działaczami lubańskiego PTTK-u ruszyli im na pomoc. Wspólnie rozwiesili na drzewach siatki wypełnione specjalnie do tego celu przygotowaną karmą oraz karmniki z ziarnami. Nie zapomnieli także o wiewiórkach i pod drzewami rozsypali orzechy. Akcja przeprowadzona w Parku na Kamiennej Górze, była ciekawą i pożyteczną lekcją w terenie.

Mikołaj Kopernik