Wizyta  gimnazjalistów w przedszkolu

Ignacy Krasicki powiedział:” Bajki wam niosę, posłuchajcie, dzieci.” Dlatego w myśl tej wypowiedzi członkowie grupy teatralnej naszego gimnazjum udali się do Przedszkola Niepublicznego nr 1. Gimnazjaliści przygotowali dla młodszych kolegów inscenizację „Calineczki”, baśni Hansa Christiana Andersena. To historia małej dziewczynki , która narodziła się z ziarenka i przeżyła kilka przygód, by na końcu stać się żoną króla elfów. Mali widzowie z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów baśni i nagrodzili aktorów amatorów dużymi brawami. Wizyta w przedszkolu była nowym doświadczeniem dla gimnazjalistów, ale mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy. Po przedstawieniu przedszkolaki zaprosiły nas do wspólnej zabawy, która sprawiła wszystkim wiele radości, a niektórzy odkryli swoje nowe powołanie ;)To spotkanie było bardzo udane, już mamy ochotę na następne.

Mikołaj Kopernik