aktualności
dyrekcja
nauczyciele
samorząd
sztandar i hymn
dla rodziców
rada rodziców
budynek szkoły
położenie
sport
kółka pozalekcyjne
biblioteka
pedagog
psycholog
linkownia

napisz do nas

Gimnazjum nr 2 
im. Mikołaja Kopernika 
ul. Adama Mickiewicza 1
59-800 Lubań 
tel./fax (0 75) 722 28 85
tel.  (0 75) 722 30 39
tel. (0 75) 646 55 90
e-mail gim2lub@pro.onet.pl
 

Pisarka Kasia Bulicz-Kasprzak gościem Gimnazjum nr 2 w Lubaniu

13 lutego 2014 r. gościliśmy w naszym gimnazjum autorkę powieści obyczajowych: „Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna”(wyd.2012) i „Nalewka zapomnienia, czyli bajka dla trochę starszych dziewczynek”(wyd.2013). Ostatnią z powieści, romans historyczny pt. ”Meandry miłości”(wyd.2013) autorka zadedykowała rodzinnemu miastu Lubaniowi i jego mieszkańcom. Kasia Bulicz-Kasprzak jest absolwentką lubańskiego Liceum Ogólnokształcącego, które kiedyś mieściło się w budynku naszego gimnazjum. Obecnie pisarka mieszka z mężem i synem w Sulejówku.
Spotkanie z Kasią Bulicz-Kasprzak, przygotowane przez nauczyciela biblioteki- P. Wiolettę Paszkowską, odbyło się w bibliotece szkolnej. Uczestnikami byli głównie gimnazjaliści, ale obecne były także: dyrektor P. Iwona Fudala i wicedyrektor P. Jadwiga Gruszka oraz Kierownik Referatu Edukacji
i Sportu w Urzędzie Miasta Lubań Pani Anna Zawłocka. Wśród publiczności była też część grona pedagogicznego Gimnazjum nr 2.
Na początek, dla rozluźnienia atmosfery i tytułem wprowadzenia do spotkania z pisarką, posłuchaliśmy Karoliny Sobotko w utworze z repertuaru Elli Goulding pt. „ Writer”. Występ ten zachwycił Kasię Bulicz-Kasprzak. Karolina otrzymała od pisarki gratulacje i słowa zachęty do dalszego rozwijania swojego talentu muzycznego.
Następnie przeszliśmy do pytań zadawanych przez uczniów bohaterce spotkania. Pytania dotyczyły m.in. procesu pisania książki, ulubionych lektur, ulubionych pisarzy i poetów, wspomnień z lat szkolnych spędzonych w Lubaniu. Kasia Bulicz-Kasprzak na wszystkie pytania odpowiadała chętnie
i wyczerpująco. Dzieliła się swoją wiedzą i osobistymi doświadczeniami związanymi z pisaniem książek, ale też podkreślała jak ważne jest czytanie. Kasia Bulicz-Kasprzak opowiadała o swojej miłości do książek. Od dzieciństwa bardzo dużo czytała i czyta do dzisiaj. Pisarka zachęcała młodzież do czytania książek, które oprócz dostarczania przyjemności i rozrywki, mogą pomóc
w rozwiązywaniu problemów, a nawet ustrzec przed popełnieniem życiowego błędu. Słowa pisarki były autentyczną promocją książek i czytelnictwa.
Pytania do Kasi Bulicz-Kasprzak były przeplatane niespodziankami artystyczno-literackimi przygotowanymi przez uczniów z pomocą polonistki Pani Agnieszki Szwabowicz. Marta Dąbrowska recytowała fragment „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima, jak się okazało, jednego z ulubionych poetów pisarki. Nikola Sierczyńska i Kornelia Mazur zaprezentowały własne wiersze napisane specjalnie z okazji tego spotkania. W latach szkolnych, jak przyznała w czasie spotkania, Kasia Bulicz-Kasprzak również zajmowała się pisaniem poezji. Fragmentów powieści „Meandry miłości” wysłuchaliśmy w interpretacji Aleksandry Lesiewicz. Wszystkie występy zostały nagrodzone brawami publiczności i uznaniem ze strony naszego gościa.
Spotkanie zakończyło się podziękowaniami dla Kasi Bulicz-Kasprzak za ciekawą rozmowę o pisaniu i czytaniu książek oraz życzeniami, aby pisarka wymyśliła i napisała mnóstwo fascynujących historii oraz miała wielu czytelników.
W przygotowaniach do spotkania brała udział „ekipa techniczna”, czyli Marcin Żygadło, Mateusz Jadach i Bartłomiej Mróz. Chłopcy zadbali o wystarczającą ilość krzeseł i ich ustawienie w czytelni biblioteki, gdzie odbyło się spotkanie.
Wydarzenie w życiu naszego gimnazjum, jakim było spotkanie z pisarką Kasią Bulicz-Kasprzak uwieczniła na zdjęciach Alicja Skowron. Zapraszamy do ich obejrzenia.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Mikołaj Kopernik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Copyright © 2005 Adam N