Wycieczka do Paryża

W dniach od 11 do 15 maja 20012 r. odbyła się wycieczka szkolna do Paryża, w której udział wzięli uczniowie z klasy IIIb oraz uczniowie z młodszych klas.  Wyjazd zorganizowała pani Anna Jastrzębska. Opiekowały się nami  również nasze mamy- pani  J. Zając i pani A. Bińczyk.

Harmonogram zwiedzania był niezwykle ciekawy, a zarazem napięty. Pierwszego dnia, po 14-godzinnej podróży, zwiedzaliśmy katedrę Notre Dame, spacerowaliśmy po klimatycznych ulicach miasta, udaliśmy się do Luwru, a następnie wjechaliśmy na wieżę Eiffla.

Drugiego dnia już z samego rana odwiedziliśmy cmentarz, na którym pochowano ważne osobistości (m. in. Fryderyka Chopina). Następnie wzięliśmy udział w rejsie po Sekwanie, podziwiając uroki Paryża. Kolejno zobaczyliśmy słynny Łuk Triumfalny, a na Polach Elizejskich mieliśmy czas na zakupy.  Dalej udaliśmy się metrem, by poznać Paryż od strony wielkich korporacji i olbrzymich wieżowców. Nasze zwiedzanie tego dnia ukoronowało wejście ma Wzgórze Artystów, z którego rozciągał się piękny widok na panoramę Paryża.

Trzeci dzień spędziliśmy w Disneylandzie. Najwięcej zabawy sprawiły wszystkim kolejki górskie. W tym parku rozrywki każda z atrakcji ma swój niepowtarzalny klimat, więc trudno w kilku zdaniach streścić to, co to miejsce może nam zaoferować

Po dniu spędzonym w Disneylandzie udaliśmy się w podróż do domu. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń, moc zabawnych sytuacji i pozwoliła poznać stolicę Francji.

Mikołaj Kopernik