Szlachetni w lubańskiej Gim-dwójce. Zimowa paczka dla zwierzaczka”

Nie od dziś wiadomo, że wśród uczniów Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu, jest wiele osób o dobrym i szlachetnym sercu. Część z nich systematycznie działa w Szkolnym Wolontariacie, inni aktywnie uczestniczą w różnorodnych akcjach charytatywnych. Podobnie było i tym razem, gdy jeszcze w grudniu rozpoczęła się zbiórka karmy i koców dla zwierząt ze schroniska w Dłużynie Górnej. Dzięki ofiarności uczniów, wspieranych przez rodziców, zebrano ogromną ilość suchej karmy dla psów i kotów, a także puszek, makaronów, kaszy oraz koców. 18 stycznia szkolni wolontariusze pod opieką p. Henryki Zajączkowskiej i p. Izabeli Bieza-Waśniewskiej dostarczyli zebrane dary do schroniska. Mogli też trochę popracować: kilka psiaków wyprowadzili na spacer, posprzątali kojce oraz nakarmili szczenięta. Wielu z nich wyjechało z postanowieniem powrotu i adoptowaniem upatrzonego pieska, czy kotka. „Zimowa paczka dla zwierzaczka” zakończyła się więc sukcesem. Należy także wspomnieć , że nie była to jednorazowa akcja, takie zbiórki odbywają się w naszym gimnazjum co roku.

Mikołaj Kopernik