aktualności
dyrekcja
nauczyciele
samorząd
sztandar i hymn
dla rodziców
rada rodziców
budynek szkoły
położenie
sport
kółka pozalekcyjne
biblioteka
pedagog
psycholog
linkownia

napisz do nas

Gimnazjum nr 2 
im. Mikołaja Kopernika 
ul. Adama Mickiewicza 1
59-800 Lubań 
tel./fax (0 75) 722 28 85
tel.  (0 75) 722 30 39
tel. (0 75) 646 55 90
e-mail gim2lub@pro.onet.pl
 

Gala laureatów Zdolnego Ślązaka

W dniu 24 marca 2014r. Michał Łyp, uczeń klasy drugiej naszego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Lubaniu, uczestniczył w Gali Laureatów najbardziej prestiżowego konkursu na Dolnym Śląsku dla szkół gimnazjalnych - „zDolnym Ślązaku”. W Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego odebrał pamiątkowy medal oraz zaświadczenie o zdobyciu tytułu Laureata z Historii z elementami WOS.
Gratulujemy naszemu uczniowi wspaniałego sukcesu i mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie sięgnie po tytuł Laureata, być może nawet w więcej niż jednej kategorii. Michał był jedynym przedstawicielem Powiatu Lubań nagrodzonym podczas tej prestiżowej Gali!
Miłym akcentem dla naszej szkoły podczas tej Gali Laureatów, był również występ artystyczny dwojga naszych byłych absolwentów - Julity Bartolewskiej oraz Wojciecha Iwińskiego. Julita otworzyła Galę wykonaniem na skrzypcach kilku utworów, natomiast Wojtek, oprócz wykonania mini koncertu w trakcie tej uroczystości, tworzył oprawę muzyczną w czasie rozdawania nagród.
Bez wątpienia była to piękna uroczystość, w której uczniowie związani z Gimnazjum nr 2 w Lubaniu odegrali , dosłownie i w przenośni, pierwszoplanową rolę.

 

 

 

 

 

 


Mikołaj Kopernik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Copyright © 2005 Adam N