Powoli zbliżamy się do najpiękniejszych świąt w roku-  Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku w naszej szkole odbywają się Mikołajkowe Kopernikalia. Jest to nie tylko uroczystość ,której bohaterem jest Święty Mikołaj, ale także patron naszej szkoły - Mikołaj Kopernik.

Z tej okazji organizowane są w szkole liczne konkursy. Jednym z nich jest „klasowy konkurs na ciasto piernikowe’’,  który w tym roku wygrały klasy :

I m-ce kl. IIIe

II m-ce kl. Ic i IIIc

III m-ce kl. IIc i IIb

Wyróżnienie zdobyły klasy III b i III d.

Najtrafniejszym sobowtórem Mikołaja Kopernika został Paweł Piwowarski z klasy IIIa, natomiast Alicja Krzak z klasy IIIe zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim „Przemówienie Mikołaja Kopernika do współczesnych” .

Nie mogło zabraknąć również konkursu historycznego „Mikołaj Kopernik- człowiek  renesansu”. Oto laureaci:

I m-ce   Katarzyna Jasińska kl.IIIe

II m-ce   Marcelina Skibińska kl. IIIe i Patrycja Kumuć z klasy IIb

III m-ce  Miłosz Segedyn kl. IIb

Podczas uroczystości przybył do szkoły Święty Mikołaj i zasiadł w jury świątecznej edycji „Must be the music”. O prezenty walczyło 13 drużyn. Najwięcej braw otrzymała klasa IIIc. Na zakończenie Św. Mikołaj obdarował wszystkich uczniów czekoladowymi piernikami i tabliczkami pysznej czekolady.

6 grudnia 2012 był radosnym i pięknym dniem w naszej szkole. Z niecierpliwością oczekujemy na „Mikołajkowe Kopernikalia” 2013…

Kilka zdjęć z imprezy:

Link1