KONKURS LITERACKO- HISTORYCZNY

POŚWIĘCONY 150 ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO
„W MROŹNY STYCZNIOWY DZIEŃ WYRUSZYLI W BÓJ…”

ZANIEŚMY PAMIĘĆ O POWSTAŃCACH STYCZNIOWYCH DO BRUKSELI

Z okazji 150- rocznicy powstania styczniowego 17 kwietnia br. odbyła się w Jeleniej Górze uroczysta konferencja naukowa z udziałem profesora dr hab. Andrzeja Waśki- wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego dla uczestników konkursu zorganizowanego przez posła na sejm RP Marzenę Machałek oraz jeleniogórskie koło Towarzystwa Nauczycieli Polskich; patronat honorowy nad konkursem objął profesor dr hab. Ryszard Legutko – poseł do Parlamentu Europejskiego. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o Powstaniu Styczniowym, rozbudzenie zamiłowania poznawania historii ojczystej, budowanie postaw patriotycznych, których wzorem są bohaterowie Powstania Styczniowego oraz ukazanie wpływu Powstania Styczniowego na losy Europy i Świata.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było nadesłanie na adres organizatora pracy literacko- historycznej poświęconej Powstaniu Styczniowemu. Jedna szkoła mogła przesłać tylko 3 prace i z naszej szkoły reprezentantkami wyłonionymi w konkursie szkolnym były:

Kornelia Czafurska, klasa III e

Marcelina Skibińska, klasa III e

Alicja Krzak, klasa III e

Dziewczynom gratulujemy udziału w jakże prestiżowym konkursie oraz przede wszystkim wspaniałych prac, w których pokazały, że pamięć o Powstaniu Styczniowym potrafi łączyć pokolenia!!!

Mikołaj Kopernik