Mikałajkowe Kopernikalia 2013

6 grudnia to magiczny dzień, w którym św. Mikołaj niesie uśmiech i radość wszystkim dzieciom. Dla nas jest to dzień szczególny także pod innym względem. Tego dnia, już po raz jedenasty obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły „Mikołajkowe Kopernikalia”.
Postać wybranego przez nas patrona jest autorytetem wzbudzającym powszechny szacunek. Człowiek, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”, który „drogi do gwiazd prostował” i „zniósł granice w przepaściach nieba”, człowiek nieujarzmionej myśli, nowator i buntownik, to niezwykle atrakcyjny patron dla naszej szkoły oraz dobry wzór do naśladowania.
Tego dnia gościliśmy w naszej szkole zastępcę burmistrza p. Mariusza Tomiczka oraz przewodniczącego Rady Rodziców p. Andrzeja Juncewicza.
Po hymnie szkoły, oficjalnych przemówieniach, przyszedł czas na część artystyczną, przygotowaną przez klasy III a i III c, pod opieką p. J. Gruszki i p. A. Sieradzkiej. Na ringu bokserskim stanęły najwybitniejsze osobistości minionych epok: Mikołaj Kopernik, Isaac Newton, Adam Mickiewicz i oczywiście ulubieniec wszystkich dzieci św. Mikołaj, który to był w zmowie z Radą Rodziców naszego gimnazjum i obdarował wszystkich uczniów słodkimi upominkami.
Punktem kulminacyjnym tego niezwykłego dnia była „I Mikołajkowa Olimpiada Sportowa”. W pięciu konkurencjach sportowych zmierzyły się ze sobą dwie drużyny: nauczyciele kontra uczniowie. Zawodnicy przeciągali linę, biegali w workach, jeździli na deskorolce, robili przewroty, rzucali piłką lekarską. Walka była zacięta i bardzo wyrównana, ale w dogrywce wygrali uczniowie. Nauczyciele także nie czuli się przegrani, ponieważ mimo różnicy wieku kondycyjnie poradzili sobie na medal.
Z okazji święta szkoły odbyły się w szkole konkursy – konkurs „ Mikołaj Kopernik – człowiek renesansu” wygrał Miłosz Segedyn z klasy III b, a w konkursie na „Najładniejsze ciasto piernikowe” bezkonkurencyjna okazała się klasa I a. Dziękujemy naszym drogim rodzicom za zaangażowanie i tak wspaniałe wypieki.
Kolejny już raz udowodniliśmy, że święto szkoły to dzień radosny i pełen wrażeń dla wszystkich uczniów.

D.Z.

Mikołaj Kopernik