Rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego  i biologicznego.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w konkursach organizowanych przez RCEE w Lubaniu. Często też zostają ich laureatami.

15 października 2012 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. " Przyroda i historia Lubania". Spośród 81 prac wyłoniono zwycięzców wśród których znalazły się uczennice naszej   szkoły.   Kinga Paturej  i  Żaneta Przybylska z kl. Ia, Patrycja Siegieda z kl. IIIa oraz Klaudia Dziura z kl. IIc.

Udział naszej drużyny w konkursie " Doliną rzeki Kwisy- dziwne opowieści i legendy" także zakończył się sukcesem. Do konkursu zgłosiło się 26 zespołów. W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjni okazali się również uczniowie naszej szkoły. Marcelina Skibińska z kl. IIIa i Miłosz Segedyn z kl. IIb zajęli I miejsce, pokonując kolegów ze szkół ponadgimnazjalnych. Opiekunem laureatów obu konkursów była p. I. Bieza - Waśniewska.