aktualności
dyrekcja
nauczyciele
samorząd
sztandar i hymn
dla rodziców
rada rodziców
budynek szkoły
położenie
sport
kółka pozalekcyjne
biblioteka
pedagog
psycholog
linkownia

napisz do nas

Gimnazjum nr 2 
im. Mikołaja Kopernika 
ul. Adama Mickiewicza 1
59-800 Lubań 
tel./fax (0 75) 722 28 85
tel.  (0 75) 722 30 39
tel. (0 75) 646 55 90
e-mail gim2lub@pro.onet.pl

Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w oczekiwaniu na święta…

   13 grudnia 2012 r. wieczorem, w zgodzie z tradycją naszej szkoły, już po raz jedenasty zorganizowaliśmy coroczne Spotkanie Bożonarodzeniowe. Sala gimnastyczna zamieniła się w kawiarenkę, w której przy wspólnych stołach zasiedli rodzice, uczniowie i nauczyciele, zaś włodarza miasta reprezentował zastępca Burmistrza- Pan Mariusz Tomiczek. Dzięki przepysznym wypiekom naszych mam i babć (dziękujemy!!!), było nie tylko sympatycznie, ale i słodko.

   Miło było pośpiewać wspólnie kolędy, tak po prostu pobyć razem i nacieszyć serca magicznym klimatem nadchodzących najpiękniejszych świąt w roku.

   Mieliśmy także okazję obejrzeć śliczne Jasełka w wykonaniu szkolnego koła teatralnego prowadzonego przez Panią Agnieszkę Szwabowicz oraz wysłuchać cudownych kolęd perfekcyjnie odśpiewanych przez zespół wokalno – instrumentalny pod kierunkiem Pani Anny Jawor – Król.

   Pani dyrektor Iwona Fudala oraz Pan Burmistrz Mariusz Tomiczek przekazali wszystkim zebranym najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.

   Zaś następnego dnia, 14 grudnia 2012r. stawiliśmy się tłumnie w Galerii Łużyckiej, gdzie mieliśmy możliwość uczestniczenia w uroczystym otwarciu Jarmarku Bożonarodzeniowego, którego dokonał Burmistrz naszego miasta, Pan Arkadiusz Słowiński.

   Potem TRET należał już do nas! A przygotowaliśmy się do tego dnia w sposób bardzo przemyślany. Praktycznie od rana opanowaliśmy jeden ze stołów wystawienniczych w Galerii- uczestniczyliśmy w kiermaszu, na którym sprzedawaliśmy prześliczne ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów. Cieszyły się one ogromną popularnością wśród zebranych mieszkańców Lubania.

   Pomyśleliśmy także o najmłodszych lubaniakach: dużym zainteresowaniem cieszył się kącik malowania twarzy. Wiele radości sprawiły dzieciakom kolorowe balony, które im wręczaliśmy. Natomiast Jasełka i kolędy w naszym wykonaniu poruszyły wszystkich zebranych, którzy nagradzali nas co chwilę gromkimi brawami.

A teraz z niecierpliwością czekamy już na Święta Bożego Narodzenia…

 Zdjęcia z Jarmarku:

Link1

Link2

 
 

 Copyright © 2005 Adam N