aktualności
dyrekcja
nauczyciele
samorząd
sztandar i hymn
dla rodziców
rada rodziców
budynek szkoły
położenie
sport
kółka pozalekcyjne
biblioteka
pedagog
psycholog
linkownia

napisz do nas

Gimnazjum nr 2 
im. Mikołaja Kopernika 
ul. Adama Mickiewicza 1
59-800 Lubań 
tel./fax (0 75) 722 28 85
tel.  (0 75) 722 30 39
tel. (0 75) 646 55 90
e-mail gim2lub@pro.onet.pl
 

Regionalny Konkurs Języka Angielskiego

Dominiki Koput – uczennica klasy III e naszego gimnazjum odniosła sukces w Regionalnym Konkursie Języka Angielskiego „English ist einfach, German is easy”.

                Etap szkolny tego konkursu odbył się 12 grudnia 2013r., pod nadzorem p. Anny Bednarskiej. Brało w nim udział 25 uczniów naszego gimnazjum z klas I -III.

Do półfinałów, które odbyły się w Jeleniej Górze w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jędrzeja Śniadeckiego, zakwalifikowali się: Rafał Jednoróg - kl. IIIb, Dominika Koput - kl. IIIe i Parycja Kumuć - kl. IIIb.

                Dominika zdobyła największą ilość punktów spośród wszystkich uczestników półfinałów i dostała się do finału, w którym przedstawiła swoją prezentację: „My favourite English movies  (UK productions)”. W swojej pracy odniosła się do klasyki literatury brytyjskiej - „Rozważna i romantyczna” oraz komedii romantycznej „Notting Hill” (zdobywca Złotych Globów w 1999 r.) Jury ujęła nie tylko merytoryka prezentacji, ale przede wszystkim poziom wymowy, poprawność i  płynność wypowiedzi. Ostatecznie,  Dominika zajęła II miejsce. 

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!!!

 

 

 

 

 Copyright © 2005 Adam N