aktualności
dyrekcja
nauczyciele
samorząd
sztandar i hymn
dla rodziców
rada rodziców
budynek szkoły
położenie
sport
kółka pozalekcyjne
biblioteka
pedagog
psycholog
linkownia

napisz do nas

Gimnazjum nr 2 
im. Mikołaja Kopernika 
ul. Adama Mickiewicza 1
59-800 Lubań 
tel./fax (0 75) 722 28 85
tel.  (0 75) 722 30 39
tel. (0 75) 646 55 90
e-mail gim2lub@pro.onet.pl
 

Sukces młodych fotografików z Gim 2

27 listopada 2013r. w siedzibie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów fotograficznych organizowanych przez RCEE. Młodzi amatorzy „bezkrwawych łowów” uwiecznili na wykonanych przez siebie fotografiach pomniki przyrody Ziemi Lubańskiej, ale przede wszystkim różne gatunki zwierząt, zaobserwowane w czasie letniego wypoczynku.

    W konkursie pt. „Mieszkańcy mojego ogrodu” spośród 47 autorów nagrodzono: Kacpra Waśniewskiego i Magdalenę Żmijską z klasy III c, Aleksandrę Lesiewicz, Kingę Paturej, Alana Kucharczyka i Żanetę Przybylską z kl. IIa , Katarzynę Szymańską i Julię Michalską z kl. II c, Paulę Gaudyn z kl. IIb oraz Wiktorię Gil z kl. III b.

    Do konkursu „Pomniki przyrody Ziemi Lubańskiej” zgłoszono 52 prace 13 autorów. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Wiktoria Gil z kl. IIIb, Nikola Lewandowska z kl. III e oraz Żaneta Przybylska z kl. II a. Laureatom życzymy dalszych sukcesów i rozwoju ich pasji.

    Na uwagę zasługuje fakt, iż poza zdolnymi fotografikami w naszym Gimnazjum rozwijają się też talenty malarskie, którym nie jest obca anatomia człowieka. W listopadzie  rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Udar mózgu” organizowany przez Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. L. Gieca w Katowicach. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajął uczeń klasy III c Szymon Pocztowski, zaś na drugim miejscu znalazła się Barbara Jabłonka z klasy I c.

   Podsumowując: lubańskie Gim 2 umożliwia rozwój pasji i zainteresowań oraz daje gwarancję sukcesu!

 

                                                                                                             I.B – W

 

 

 

 


Mikołaj Kopernik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Copyright © 2005 Adam N