"Dzień otwarty" w Gimnazjum nr 2 w Lubaniu

14 marca 2012 nasze Gimnazjum  miało zaszczyt gościć uczniów klas szóstych z lubańskich szkół podstawowych wraz wychowawcami i nauczycielami. Zaprezentowaliśmy bogaty program artystyczny , w którym nie zabrakło muzyki i poezji w pięknym wydaniu.

Na początku spotkania  naszych gości przywitała z-ca Dyrektora Pani Jadwiga Gruszka i w paru słowach zapoznała z ofertą dydaktyczną szkoły. Ola Kobylarz i Krzysztof Żółkowski wypełnili to tańcem w profesjonalnym wydaniu. Uczennice klasy Ie zaprezentowały skecz własnego autorstwa pt. " Czerwony kapturek". Uczeń klasy  II d Łukasz Suszek zaprezentował utwór Astora Piazoli pt." Adios Nonio" na bardzo trudnym instrumencie - akordeonie guzikowym. Karolina Sobotko wyspiewała znane melodie filmowe.

Wszyscy  wyczekiwali  na  występ  Filipa Kucharczyka i Filipa Maszewskiego w rękach których gitara elektryczna nie tylko inaczej wygląda ale i inaczej brzmi.

W piękną i nostalgiczną atmosferę wprowadził nas zespół muzyczno- wokalny w składzie : Marcelina Sieradzka ( wokal), Julita Bartolewska ( skrzypce ) i Wojciech Iwiński ( instr. klawiszowy), którzy wykonali utwót Juliana Tuwima pt. " Tomaszów".

Na koniec występów nasz szkolny DJ  Piotrek Kwiatkowski zaprezentował mix utworów a Olek Lachman wystąpił w krótkim programie wokalnym.

Po części artystycznej zaprosiliśmy sześcioklasistów do zwiedzania szkoły i udziału w zajęciach pokazowych z chemii, fizyki, języków obcych oraz informatyki i astronomii.

Zapraszamy do lubańskiej dwójki.

Pamiętajcie- Gimnazjum nr 2 to dobry wybór

Zdjęcia D®K