Gimnazjum nr 2 dla Lubania

Z okazji miejskich obchodów Dni Lubania, w naszej szkole odbyło się szereg imprez. Z powodu złej aury występy zostały przeniesione do budynku szkoły. W tym roku swoje talenty zaprezentowali uczniowie, dla których muzyka stała się pasją. Był to koncert zatytułowany „Od klasyki do rocka”. Mogliśmy posłuchać piosenek w wykonaniu Reginy Sindrewicz – klasa I b, Martyny Majczak z chórem szkolnym – klasa II c, Karoliny Sobotko z akompaniamentem Aleksandra Miszkiewicza - klasa II a oraz zespołu rokowego w składzie Paweł Piwowarski – gitara elektryczna, Tomasz Popowicz – gitara elektryczna oraz Jakub Łamasz – perkusja. Swoje zdolności muzyczne zaprezentowały także Katarzyna Daszkiewicz – klasa I b, Paulina Juncewicz – klasa I a oraz Wiktoria Kowalska – klasa I a.

Następnym punktem programu były pokazy fizyczne i chemiczne oraz dzienne obserwacje astronomiczne. Można było obejrzeć różne ciekawe i „wybuchowe” doświadczenia, dużym zainteresowaniem cieszył się wykład na temat astronomii, każdy miał możliwość popatrzeć w niebo przez reflektor Newtona.
Korytarze szkolne zdobiła wystawa prac plastycznych naszych uzdolnionych uczniów.
W sali biologicznej zorganizowana wystawę pt. „Mój pupil”. W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły swoje zwierzątka.
Uwieńczeniem tego dnia był „Turniej piłki koszykowej ” rozegrany na naszej sali gimnastycznej.
Cieszymy się, że mimo złej pogody mogliśmy mieć swój wkład w obchody Dni Lubania.

Mikołaj Kopernik