luban

Dni Lubania 2012

18 czerwca 2012 uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Lubaniu mieli okazję zaprezentować się mieszkańcom naszego miasta na scenie miejskiej. Zaprezentowany został bogaty program artystyczny, w którym wystąpili :Karolina Sobotko z kl. I a i Filip Maszewski z kl. IIIb, Olek Lachman z kl. IIIe, grupa Rammstein- czyli Krzysztof Zółkowski i Mikołaj Zatoński wraz z tancerkami z klasy III b.

W pięknym programie instrumentalno- wokalnym wystąpili zdobywcy wielu cennych nagród i laureaci festiwali - Marcelina Sieradzka z kl. IIIe i Wojciech Iwiński z kl.II b. Bardzo trudną technikę gry na akordeonie guzikowym zaprezentował Łukasz Suszek z kl. II d wykonując muzykę biesiadną oraz utwór Astora Piazzolla " Adios nonino". " Don`t worry be happy" słynnego Bobbiego McFerrina usłuszeliśmy w wykonaniu Magdy Sawickiej z kl. III a natomiast piękne brzmienie gitar zaprezentowali Filip Kucharczyk z kl. IIIe i Maciej Markuszewski z kl. I a. Uczennice z klasy I e przedstawiły piękny i rytmiczny taniec grecki- kraju słońca, Bogów i Zorby.

WW tym samym czasie w budynku Gimnazjum nr 2 przy ul. Mickiewicza odbywały się pokazy chemiczne organizowane pod kierunkiem Pani Moniki Kuzdrowskiej , pokazy sprzętu do obserwacji astronomicznych pod kierunkiem Pana Krzysztofa Troczyńskiego oraz wystawa prac uczniów Gimnazjum nr2 prezentowana w bibliotece szkolnej przez Panią Mariolę Macutkiewicz.

Na ORLIKU przy ul. Kopernika pod czujnym okiem Pana Piotra Barańskiego, Marcina Ludwarda, Mariusza Króla i Pani Teresy Okuniewicz - Szłabowicz odbywał się turniej piłkarski o mistrzostwo Gimnazjum nr 2 oraz turniej piłki siatkowej.. Rozgrywki były ciekawe a emocje nie różniły się niczym od tych jakie towarzyszą nam przy EURO 2012.

Bardzo dziękujemy za frekwencję i udział w tak ważnym dla naszego Gimnazjum wydarzeniu.

galeria zdjęć....(kliknij tutaj)

Mikołaj Kopernik