Bukowiec 2014

Wolontariusze naszego gimnazjum systematycznie i aktywnie uczestniczą w różnorodnych akcjach charytatywnych oraz działają na rzecz innych – zarówno ludzi, jak i zwierząt. Nasze ogromne zaangażowanie doceniła fundacja „Dziewczynka z zapałkami“ (www.dzz.org.pl) organizując kilkudniową wycieczkę w góry, w której wzięło udział między innymi dwanaścioro naszych wolontariuszek pod opieką pani Beaty Kazan.
Na miejscu, w Bukowcu (Rudawy Janowickie), poznaliśmy wiele sympatycznych osób - gimnazjalistów z innych szkół (Długołęka, Czechowice-Dziedzice), ale także zagranicznych studentów (Francja, Brazylia) będących w naszym kraju w ramach wymiany studenckiej. Isam i Mateo szybko poznali podstawy języka polskiego i bez problemu mogliśmy się z nimi porozumieć.
W ciągu pięciu dni dowiedzieliśmy się bardzo wiele o tej części Sudetów – podążaliśmy „romantyczną“ ścieżką Fryderyka von Redena, zwiedziliśmy zespół parkowo-pałacowy w Bukowcu, malowniczy Karpacz wraz ze świątynią Wang, skocznią narciarską Orlinek oraz zaporą na Łomnicy. Odwiedziliśmy także „Park miniatur Dolnego Śląska” w Kowarach, tam poznaliśmy założyciela i właściciela p. Mariana Piaseckiego, który wygrywał gościom melodie na katarynce.
Wieczory to spędziliśmy na wspólnej zabawie. Był zwiad, z pytaniami, ognisko i tańce oraz oczywiście dyskoteka z muzyką polską i nie tylko. Tańczyliśmy makarenę i taniec belgijski. Gościem specjalnym był sam prezes fundacji p. Piotr Myśliwiec, który stara się odwiedzać każdą grupę i wspólnie się z nią bawić Był to świetnie spędzony czas, w równie wspaniałym towarzystwie – teraz mamy nadzieję, że spotkamy się po raz kolejny, bo z niektórymi osobami zżyliśmy się naprawdę mocno.

Mikołaj Kopernik