aktualności
dyrekcja
nauczyciele
samorząd
sztandar i hymn
dla rodziców
rada rodziców
budynek szkoły
położenie
sport
kółka pozalekcyjne
biblioteka
pedagog
psycholog
linkownia

napisz do nas

Gimnazjum nr 2 
im. Mikołaja Kopernika 
ul. Adama Mickiewicza 1
59-800 Lubań 
tel./fax (0 75) 722 28 85
tel.  (0 75) 722 30 39
tel. (0 75) 646 55 90
e-mail gim2lub@pro.onet.pl
 

Tydzień bibliotek

„Czytanie łączy pokolenia” to hasło tegorocznego „Tygodnia Bibliotek” - święta obchodzonego w dniach 8-15 maja w bibliotekach w całej Polsce. Z tej okazji członkowie Kółka Bibliotecznego wraz z nauczycielem- bibliotekarzem Wiolettą Paszkowską z Gimnazjum nr 2 w Lubaniu w miniony wtorek (13 maja 2014) odwiedzili lubańską Bibliotekę Publiczną.
Podczas odwiedzin bibliotekarka Magda Matusiak oprowadziła naszą grupę po wszystkich działach biblioteki objaśniając ich przeznaczenie oraz sposób korzystania ze zbiorów. Mieliśmy także wyjątkową okazję zobaczyć pomieszczenie Działu Opracowania, które nie jest dostępne dla czytelników biblioteki, a w którym znajdują się książki zanim trafią na półki biblioteczne. W każdym z działów panie bibliotekarki witały nas uśmiechem,chętnie opowiadały o swojej pracy i zachęcały do korzystania z biblioteki.
Kolejnym punktem odwiedzin była „Galeria nad schodami”, w której znajduje się wystawa poświęcona historii książki. Wystawa ma barwne, bogato ilustrowane plansze, które pani bibliotekarka ciekawie omówiła. Wystawa obejmuje historię książki od czasów starożytnych do współczesności. Obejrzeliśmy także zgromadzone na wystawie eksponaty.
Na koniec wzięliśmy udział w zabawie polegającej na zapisaniu swojego imienia przy pomocy obrazków, które następnie pani Magda starała się odszyfrować.
I tym zabawnym akcentem zakończyła się nasza wizyta w bibliotece, która oprócz wiadomości o bibliotece, o historii książki dostarczyła nam okazji do świetnej zabawy.
 

W.P
 

 

 

 

 Copyright © 2005 Adam N