I Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny "Astrolabium" w Gimnazjum nr 2

22 marca 2013 uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Lubaniu przystąpili do I Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego " Astrolabium". Konkurs zorganizowany został przez Fundację dla Uniwersytetu Jagielońskiego oraz Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagielońskiego.

Konkurs był skierowany do uczniów klas III gimnazjum oraz I i II szkół ponadgimnazjalnych.W kategorii szkół gimnazjalnych naszą szkołę reprezentowali Anna Animucka z klasy IIIe i Tomasz Rudek z klasy IIIb. Pytania konkursowe były ścisle związane z poprzedzonymi doświadczeniami i obserwacjami astronomicznymi, które uczestnicy musieli przeprowadzić od stycznia 2013. Na podstawie przeprowadzonych obserwacji lubańskiego nieba komisja konkursowa wyłoni zwycięzców. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.