Wysokie 20 miejsce Anny Animuckiej  w I Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym

Anna Animucka - uczennica Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Lubaniu zajęła wysokie 20 miejsce w I Ogólnoposkim Konkursie Astronomicznym " Astrolabium". W tym samym konkursie brał udział Tomasz Rudek , który swoje zmagania z pytaniami konkursowymi zakończył na miejscu 47.

W konkursie tym w kategorii przeznaczonej dla uczniów szkół gimnazjalnych ogólnie brało udział 216 uczniów klas trzecich z całej Polski. Organizatorem konkursu byli : Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika , Instytut Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie, Fundacja " Akademia Astronomii" i Fundacja dla Uniwersytetu Jagielońskiego . Opiekunem uczniów był p. Krzysztof Troczyński. Cieszymy się z tak wysokich wyników naszych uczniów w skali ogólnopolskiej i życzymy im dalszych sukcesów w tej dziedzinie nauki. Dziękujemy i powodzenia.